Zarządzanie treścią w Drupalu z Droopler 1.4
Droopler 1.4 jest już dostępny do pobrania. Osobiście testuję wersję 1.4-rc na produkcyjnych stronach Droptica od kilku tygodni i mogę z całą pewnością stwierdzić, że ta wersja to ogromne usprawnienie pracy edytorskiej. Tworzenie stron korporacyjnych jest łatwe i przyjemne!
Łatwiejsza edycja paragrafów
Główny rodzaj zawartości w Droopler jest oparty na paragrafach. Moduł Paragraphs jest moim zdaniem najlepszym modułem usprawniającym tworzenie treści w Drupalu. Jednak w przypadku bardzo długich podstron ich edycja za pomoc modułu Paragraphs staje się uciążliwa.
Nasi programiści Drupala długo szukali rozwiązania tego problemu i w końcu natrafili na moduł Geysir. Po instalacji konieczne było zrobienie kilku zmian w systemie, aby moduł działał poprawnie. Po dostosowaniu mamy w pełni działający moduł Geysir w ramach dystrybucji Droopler. Od wersji 1.4 edycja długich stron to sama przyjemność dla edytora!
Przykład edycji z użyciem modułu Geysir zobaczysz na filmie:
Produkty, usługi, listingi
Drugą dużą zmianą w Droopler 1.4 to moduł do listowania produktów. Moduł definiuje nowy rodzaj zawartości do tworzenia produktów, podstronę listującą produkty z opcjami filtrowania oraz podstronę pojedynczego produktu.
Droopler powstał po to, aby nie robić od zera powtarzających się funkcjonalności. Jedną z takich funkcjonalności są listingi. Najczęściej są to produkty, ale równie dobrze można ten moduł zastosować np. do listowania ogłoszeń, ofert pracy, jako portfolio, i tym podobnych. Moduł ma naprawdę bardzo wiele możliwości zastosowań i dostajesz go za darmo razem z Droopler 1.4!
Po instalacji Droopler moduł nie jest domyślnie włączony, należy go włączyć przez panel zarządzania modułami w Drupalu.
Jak zacząć korzystać z Droopler
Jeśli chcesz zobaczyć jak wygląda Droopler zajrzyj do wersji demo: https://demo.droopler.com
Dystrybucję możesz pobrać jako paczkę ze strony Droopler | Drupal.org - na dzień 2018.12.11 dystrybucja została pobrana już ponad 1300 razy!
Możesz też zainstalować Droopler z pomocą Composer według instrukcji na GitHub - droptica/droopler_project
Pełny opis opcji instalacji znajdziesz na stronie Instalacja i aktualizacja Droopler w pigułce.
Zachęcam do przetestowania Droopler 1.4, naprawdę warto zobaczyć, jak ten system wygląda w najnowszej wersji i jak łatwo na jego podstawie budować serwisy internetowe.