Podsumowanie DrupalCamp Poland 2020
Była to już ósma edycja DrupalCamp w Polsce. Jeszcze raz dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w wydarzeniu i zechcieli uczestniczyć w spotkaniach poświęconych Drupalowi i PHP, site building oraz społeczności drupalowej. Jeżeli ktoś nie mógł uczestniczyć w konferencji, spieszymy z dobrymi wieściami. Sesje i filmy wideo znajdują się na naszym kanale YouTube DrupalCamp Poland 2020.
Sponsoring
Z dumą sponsorowaliśmy tegoroczną konferencję. Była ona nieco inna niż zazwyczaj, ponieważ odbywała się w całości online. Mieliśmy swoją wirtualną przestrzeń, gdzie każdy z uczestników mógł porozmawiać z nami na czacie lub zapoznać się z broszurą, w której przybliżamy biznesową sylwetkę firmy, rzucamy nieco światła na nasze usługi drupalowe, a także opisujemy, dlaczego warto dołączyć do zespołu Droptica i zostać developerem, aby programować i świadczyć usługi międzynarodowym klientom w ramach Drupal konsultingu.
Program
Konferencja trwała dwa dni: 14-15 października 2020. Całe wydarzenie było zlokalizowane na platformie hopin.to, będące dość intuicyjnym narzędziem, co w naszej ocenie jest dużym plusem. Bardzo atrakcyjna opcja, która przypadła nam do gustu w ramach tej platformy, to “Networking”: klikasz “ready” i system losuje uczestnika, z którym możesz porozmawiać indywidualnie! Naszym zdaniem jest to niezwykle innowacyjne rozwiązanie, które daje szansę poznania innych, w szczególności gdy event odbywa się online.
Na konferencji można było posłuchać bardzo interesujących wykładów m.in.:
- Gutenberg: The React based editor for world class user experience (Paweł Iwon, Thor Andre Gretland)
- Our journey in Drupal installation profile land (Raúl Garcia Canet, Philipp Eger)
Program DrupalCamp Poland 2020 jest nadal dostępny, więc jeśli chcesz, możesz się z nim zapoznać.
Zespół Droptica
Jesteśmy agencją drupalową żywo uczestniczącą w społeczności Drupala. Inwestujemy w technologie Open Source, angażujemy się w inicjatywy wspierające nowe moduły, sponsorujemy lub organizujemy wydarzenia branżowe.
Dlatego w tym roku zgłosiliśmy aż 3 wykłady:
Każdą z sesji możecie obejrzeć na kanale DrupalCamp na YouTube. Każde z nich poświęciło dużo czasu na przygotowanie wykładów, co przełożyło się na ogromne zainteresować wśród uczestników. Brawo dla prelegentów!
Panel Dyskusyjny
W tym roku został zorganizowany Panel Dyskusyjny, który odbył się w środę tj.14 października i trwał ok. 2 godzin. Temat: Installation profiles in Drupal - are they the future? Opportunities and challenges. Uczestniczyli w nim twórcy popularnych dystrybucji drupalowych:
- OpenSocial (Bram ten Hove)
- Degov (Raúl Garcia Canet)
- Droopler (Grzegorz Pietrzak)
Prowadzony przez Macieja Łukiańskiego panel miał charakter bardziej biznesowy niż techniczny, ale mimo tego zróżnicowania każdy wyciągnął coś interesującego z odpowiedzi uczestników. Czy warto było zobaczyć cały panel? Oczywiście, że tak!
Podsumowanie
Niezależnie od tego, czy jesteś doświadczonym programistą Drupala, czy też początkującym, na DrupalCamp znalazłbyś coś dla siebie. Udział w wydarzeniu to świetna inwestycja w umiejętności oraz rozwój zawodowy. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku spotkamy się osobiście.
Do zobaczenia!