W stolicy Śląska znów rozbrzmiewać będą rozmowy o technologii i innowacjach. Już 26 i 27 listopada w Międzynarodowym Centrum Kongresowym odbędzie się Infoshare Katowice 2024 – wydarzenie pełne inspirujących paneli dyskusyjnych, warsztatów i sesji. Będziemy na miejscu w ramach inicjatywy Drupal.org.pl, współtworzonej z trzema innymi firmami drupalowymi. Odwiedź nasze stoisko, a także weź udział w ciekawych wydarzeniach z programu, które przybliżamy w tym artykule.
Infoshare 2024 - prelekcje, innowacje i networking
Infoshare Katowice to konferencja technologiczna skierowana do founderów, innowatorów, architektów, developerów, managerów IT, gamerów i programistów gier. W trakcie dwóch intensywnych dni uczestnicy będą mieli okazję wziąć udział w inspirujących prelekcjach, panelach dyskusyjnych i praktycznych warsztatach, odbywających się na kilku scenach. Tematy w agendzie są dostosowane do różnych poziomów zaawansowania odbiorców.
Wydarzenie oferuje także liczne aktywności networkingowe. Uczestnicy konferencji mają do swojej dyspozycji kilka inicjatyw - m.in. Welcome Dinner (25.11), czyli okazję do poznania prelegentów i ekspertów jeszcze przed konferencją czy Speed Dating - 3-minutowe biznesowe spotkania z reprezentantami innych firm. Podczas wydarzenia będzie można także skorzystać z narzędzia do matchmakingu umożliwiającego umawianie spotkań i nawiązywanie wartościowych kontaktów biznesowych.
Inicjatywa Drupal.org.pl ze stoiskiem na Infoshare 2024
Otwarty, nastawiony na komunikację charakter konferencji sprawia, że nie moglibyśmy jej przegapić. Będziemy obecni na miejscu jako Drupal.org.pl – wspólne przedsięwzięcie Droptica, Direktpoint, Magnetic Point i OsWorkshop. Chcemy promować Drupala jako wszechstronny system CMS, a także dzielić się naszą wiedzą i doświadczeniem. Na naszym stoisku pokażemy Ci, jak Drupal może wspierać organizacje w budowie nowoczesnych stron i systemów, a także ułatwiać codzienną pracę specjalistom, takim jak zespoły marketingowe, HR czy edytorzy treści.
Na spotkanie z nami zapraszamy do części wystawienniczej centrum kongresowego. Zachęcamy jednak również do udziału w sesjach skierowanych do różnych grup odbiorców. W dalszej części artykułu przedstawiamy najciekawsze, naszym zdaniem, punkty programu konferencji.
Sesje dla programistów, DevOpsów i architektów
Konferencja oferuje programistom, DevOpsom i architektom bogaty wybór sesji. W agendzie znalazły się takie ścieżki tematyczne jak AI&Data, DevOps&Cloud, DevArchitecture czy Tests, co pozwala uczestnikom skupić się na obszarach odpowiadających ich zainteresowaniom.
Przykładem inspirującego wykładu jest prezentacja No-Code, Low-Code, czy AI-Code? Co tak naprawdę zagraża pracy programisty? Marcin Czarkowski i Przemek Smyrdek z firmy Przeprogramowani zastanowią się, czy rozwój technologii takich jak No-Code, Low-Code oraz narzędzi opartych na sztucznej inteligencji (takich jak ChatGPT czy Cursor) może wpłynąć na przyszłość zawodu programisty. Poruszą także temat potencjalnych scenariuszy rozwoju AI i spróbują odpowiedzieć na pytanie, czy programiści nadal pozostaną niezastąpieni.
Innym punktem programu wartym uwagi jest prezentacja Piotra Stawireja z Revoluta zatytułowana Testowanie nietestowalnego część II - wzorce, przypadki użycia i praktyki. W swojej sesji prelegent skupi się na wyzwaniach związanych z testowaniem trudnego kodu. Jako doświadczony programista, trener i mentor, prowadzący przeanalizuje konkretne przypadki oraz zaprezentuje rozwiązania, które ułatwiają testowanie i upraszczają strukturę aplikacji. W trakcie sesji zostaną poruszone tematy m.in. związane z testowaniem problematycznych klas, aplikacji wielowątkowych oraz strategii zapewniających tolerancję na błędy.
Kolejny przykład prezentacji może szczególnie zainteresować architektów – 7 lekcji z frontu wdrożeń AI: co najlepiej się sprawdza w korporacjach. Inga Apiecionek podzieli się wskazówkami z własnego doświadczenia, jak skutecznie wdrażać rozwiązania AI w dużych organizacjach. Omówi, od czego zacząć ten proces, jak zbudować odpowiedni zespół i jakie wyzwania mogą pojawić się po drodze. Sesja dostarczy uczestnikom także praktycznych narzędzi, które pomogą skutecznie powiązać efektywność wdrożeń AI z potrzebami biznesu.
Infoshare to jednak nie tylko wykłady. Uczestnicy ze specjalnym rodzajem biletu będą mogli również wziąć udział w praktycznym warsztacie DevOps&Cloud - Jak użyć observability?. Szymon Warda z firmy Protopia pokaże, jak budować efektywne dashboardy, co monitorować, na co założyć alerty i wiele więcej. Warsztat jest skierowany do osób średnio-zaawansowanych, które mają doświadczenie z metrykami. Spotkanie będzie zawierało część praktyczną.
Tematy dla founderów, innowatorów i liderów IT
Infoshare Katowice 2024 szczególne miejsce w swoim programie zarezerwowało także dla founderów firm, innowatorów, managerów i liderów IT. Organizatorzy przygotowali dedykowane ścieżki tematyczne, takie jak BusinessGrowth, Inspiration, CaseStudy, Leadership czy People&Culture, które pomogą uczestnikom lepiej zrozumieć kluczowe wyzwania związane z zarządzaniem, rozwojem biznesu oraz budowaniem zespołów.
Pełna agenda konferencji jest dostępna na oficjalnej stronie Katowice Infoshare 2024
Czym jest, a czym nie jest strategia biznesowa? Na to pytanie odpowie Szymon Negacz w swojej prezentacji pt. Uzależnieni od taktyk? Budowa strategii w świecie świetnych pomysłów. Prelegent z WiseGroup.pl wyjaśni, jak często firmy w pogoni za szybkimi wynikami wybierają doraźne, taktyczne rozwiązania, rezygnując z myślenia strategicznego. Przedstawi cztery kluczowe kroki, które pozwolą budować solidny fundament dla zrównoważonego i długoterminowego rozwoju organizacji. To inspiracja dla wszystkich, którzy chcą nadać swojemu biznesowi trwały kierunek i uniknąć chaosu w działaniach.
Zagadnienia sztucznej inteligencji są wyraźnie obecne w agendzie Infoshare 2024. Jednym z wystąpień wpisujących się w ten trend jest prezentacja Michała Sadowskiego z Brand24 pt. 8 narzędzi AI, które wzmocnią Twój biznes. Podczas tej dynamicznej sesji prelegent zaprezentuje rozwiązania, które mogą pomóc firmom automatyzować zadania, zwiększać zaangażowanie klientów i optymalizować procesy decyzyjne.
W programie konferencji znajdują się także anglojęzyczne prezentacje. Jedną z nich jest Dare to Challenge Norms: What Happens When Leadership Breaks Tradition. W swoim wystąpieniu prelegenci Anna Zarudzka (Boldare) i Mikko Virtanen (AgileDay) zderzą dwie perspektywy - fińską i polską, aby pokazać, jak radykalne podejście do przywództwa może wpłynąć na biznes i ludzi w organizacji. Opowiedzą o tym, jak nadanie większej autonomii pracownikom może przełożyć się na większą odpowiedzialność i lepsze wyniki, ale też jakie wyzwania niesie za sobą takie podejście.
Infoshare Katowice 2024 - podsumowanie
Infoshare Katowice 2024 to wydarzenie o imponująco szerokiej agendzie, która odpowiada na potrzeby różnych grup odbiorców. Interesujące wykłady i panele znajdą dla siebie programiści, architekci, specjaliści DevOps, founderzy i liderzy biznesu, a także gamerzy i twórcy gier (dużą część programu stanowią tematy związane z GameDev).
My również będziemy na miejscu jako inicjatywa Drupal.org.pl, dzieląc się naszą wiedzą i doświadczeniem na stoisku w części wystawienniczej. Jeśli interesuje Cię, jak Drupal może wesprzeć rozwój Twojej organizacji, koniecznie odwiedź nas podczas konferencji. Do zobaczenia w Katowicach!